İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Düzce Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİNİN 19’UNCU YILI ANMA ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR. 17 Ağustos 2018

 

Farklı hedef kitlelere yönelik “HAZIR OL” temalı düzenlenen etkinlikler kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Düzce Gençlik Kolları Başkanı Şükrü SERT ve üyelerine müdürlüğümüz hizmet binası, araç ve ekipmanlar ile lojistik depo, 112 Acil Çağrı Merkezi, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve birimlerin çalışmaları hakkında İl Müdürümüz Ali KARTAL tarafından bilgiler verildi.

Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Zeki GÜRSOY tarafından “Birey ve Aile İçin Afet Bilinci 1” eğitimi verildi. Eğitim sonrası İl Müdürümüz Ali KARTAL, toplumumuzun afet zararlarını azaltmaya yönelik tedbirleri alması konusunda bilinç düzeylerini arttırmak amacıyla eğitim ve tatbikatların ülke genelinde sürdürüldüğünü, afetlerin her aşamasında gönüllülere özellikle gençlere çok ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Düzce Gençlik Kolları Başkanı Şükrü SERT,  devletimiz tarafından sürdürülen afete yönelik hizmetlerin bireyler ve toplum tarafından desteklenmesi gerektiğini, ileri düzey eğitimleri de alarak gönüllülük sistemine katılmak suretiyle sorunun değil çözümün bir paçası olmak istediklerini dile getirdi.

Programın ardından tüm katılımcılara İl Müdürümüz Ali KARTAL tarafından eğitim katılım belgesi verildi.